Čo robíme v space

Kariérové poradenstvo

cesta za ideálnym povolaním či školou

Kariérový poradca Ťa bude sprevádzať na ceste za ideálnym povolaním. Spolu budete hľadať, čo je pre Teba dôležité, aké sú Tvoje kvality, budeš spoznávať sám seba a uvažovať nad cieľmi a možnými cestami ako ich dosiahnuť. Či už hľadáš cestu pre správny výber školy, zamestnania alebo sa rozhoduješ posunúť ďalej a to v ktorejkoľvek fáze tvojho života. Kariérové poradenstvo Ti pomôže otvoriť dvere k Tvojmu potenciálu a vysnívanému povolaniu, vstúpiť do nich však musíš sám. Prebieha formou rozhovoru a zábavných cvičení. Počas tohto procesu spoznáš svoje kvality a potreby, odhalíš svoje talenty a oživíš si detské sny. Tvorivá práca so svojimi predstavami o budúcom povolaní Ťa navedie k rozhodnutiu, po ktorej ceste chceš kráčať. Spolu s poradcom si nakoniec stanovíš kroky a ciele k úspešnému zamestnaniu vo vysnívanej práci.

Koučovacie rozhovory

pôsob prekonávania prekážok

Existuje mnoho rôznych spôsobov a ciest ako sa dá zlepšovať a rásť. My všetci občas v živote narazíme na prekážky, a máme pocit, že nevieme kam a ako ďalej. Prvý krok môže byť práve stretnutie s niekým z našich kolegov alebo kolegýň. Ten bude s Tebou pracovať na objasnení a pomenovaní o akú prekážku sa jedná. Spolu budete nachádzať možnosti ako ju prekonať a odomknúť svoj potenciál to zvládnuť. Dôležité bude na uvedomiť si vlastnú zodpovednosť za vykonanie potrebnej zmeny. Koučing nie je psychologické poradenstvo ani terapia. Kouč pracuje s Tvojim potenciálom, s Tvojou chuťou posunúť sa ďalej. Nedáva Ti odpovede na Tvoje otázky ako na podnose. Neukáže Ti cestu prstom na mape, ale pracuje s Tvojim vnútorným kompasom, aby si sa svojimi úskaliami dokázal navigovať sám.

Innolabb

rozvoj technických a digitálnych zručností

Innolabb je miesto v našom centre, kde máš možnosť pracovať s rôznymi technológiami. Tie môžeš skúšať, objavovať, hrať sa s nimi. Sám, v skupine alebo s našim mentorom. Vítaní sú všetci bez ohľadu na úroveň schopností, lebo veríme, že najviac sa učíme od seba navzájom. Jediné, čo potrebuješ, je chuť učiť sa nové veci. Skúšat, experimentovať, nebáť sa. Poskytneme Ti podporu pri tvorbe nápadov, ktoré nemusia ostať na papieri, ale môžu sa dočkať realizácie. Ak nemáš svoj vlastný nápad, príď na niektorý z našich workshopov.

Rozvoj životných zručností

priestor pre tvoj osobnostný rast

Existujú schopností, ktoré prispievajú k tomu, že sa stávame nielen šikovnými, múdrymi, ale aj dobrými ľuďmi. Tieto zručnosti zvyšujú kvalitu nášho života a nútia nás k práci na sebe. Medzi takéto zručností patrí napríklad čestnosť, organizácia, riešenie problémov, trpezlivosť, zodpovednosť, priateľstvo, odvaha, sebaúcta, nápaditosť a mnoho ďalších. Tieto zručností Ti napomôžu vytvárať si pozitívny vzťah k sebe a druhým. Vedú Ťa k dosiahnutiu najlepšieho osobného výkonu a budovaniu celistvej osobnosti. U nás ich môžeš rozvíjať pomocou organizovaných aktivít, neformálneho a zážitkového vzdelávania.

Odborné a psychologické poradenstvo

pomoc v ťažkej životnej situácii

Život je niekedy náročný. Ak si v situácii, s ktorou si nevieš poradiť, nevieš ako si sa v nej ocitol a nenachádzaš cestu von. Príď sa nám vyžalovať. Naši poradcovia Ťa vypočujú a podporia, aby si sa vyrovnal so svojou situáciou. Budú tými, ktorí Ti umožnia a uľahčia tento proces. Veríme, že čas strávený v Space Ti zlepší deň už len tým, že sa tu budeš cítiť dobre. Ale sú veci, na ktoré to nestačí a vtedy je dobré porozprávať sa s niekým, kto ti poskytne svoj odborný pohľad, empatiu a záujem.

Ponúkame priestor

len tak byť a zabaviť sa

Ponúkame Ti priestor, kde môže prísť a len tak byť. To znamená, že u nás nemusíš robiť nič, ak nechceš. Len tak u nás tráviť čas, sedieť na gauči s partiou, popíjať čaj a rozprávať sa. Môžeš si u nás zahrať spoločenské hry, kalčeto alebo sa zabaviť iným spôsobom. U nás môžeš zahnať nudu, nájsť si kamošov alebo ľudí s rovnakými záujmami. Zároveň pravidelne organizujeme prednášky, premietania, diskusie a podobne.

Neformálne a zážitkové vzdelávanie

neformálne vzdelávanie a učenie cez zážitky

Všetky naše aktivity na rozvoj osobnosti, ale aj spoznávanie zaujímavých tém, či ľudí realizujeme cez neformálne a zážitkové vzdelávanie. Neformálnym vzdelávaním Ťa bude sprevádzať niektorý z našich lektorov. Nemusíš sa báť, nebude Ťa hodnotiť ani posudzovať. Ocení, že si sa rozhodol prísť a naučiť sa novú vedomosť, zručnosť alebo zmeniť postoj k životu. Témy máme rôzne, sleduj náš kalendár a určite si niečo vyberieš.

Rozbeh nápadov

zrealizuj svoj nápad cez Rozbehni sa

Skôr, ako investuješ 500€ za profi logo, založenie firmy či vytvorenie eshopu, si môžeš overiť kvalitu svojho nápadu. Spolu s projektom Rozbehni sa! ťa naučíme ako na to. Pomôžeme Ti nájsť nápad a overiť si, či je dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis. Môžeš tiež absolvovať bezplatnú podnikateľskú prípravku a spraviť prvé kroky k rozbehnutiu podnikania so štartovacím balíkom.

Podpora zamestnanosti

pomôžeme Ti nájsť si zamestnanie

Prostredníctvom centier práce s mládežou SPACE Ti ponúkame bezplatné služby rozvoja, podpory, informačných služieb a poradenstva pre Tvoj plynulý prechod zo školy do zamestnania, vstup alebo návrat na trh práce. Venujeme sa najmä mladým nezamestnaným ľuďom od 13 do 29 rokov, študentom základných a stredných škôl z končiacich ročníkov a znevýhodneným mladým ľuďom.